KAS NUTIKS VIETOJ DYZELINO ĮPYLUS BENZINO?


Jei buvote degalinėje ir netyčia sumaišėte degalų pistoletus – vietoj dyzelino transporto priemonės kuro baką pripildėte benzinu – tai gali sukelti transporto priemonės gedimus. Taip yra dėl to, kad dyzelinis variklis nepriklauso nuo žvakės veikimo, kaip benzininis.

Benzininio variklio darbas priklauso nuo uždegimo žvakės, būtent ji padeda benziną uždegti degimo kameroje. Kita vertus, dyzelinis variklis naudoja didelį oro suspaudimą ir dyzelinis kuras įpurškiamas vėliau. Tai didžiausias abiejų variklių skirtumas, todėl netyčia sumaišius degalus, iškyla didelė transporto priemonės gedimų tikimybė.

Beje, dauguma degalinių naudoja skirtingus pistoletus benzinui ir dyzelinui pilti į transporto priemonės degalų baką. Benzino pistoletų išleidimo vamzdelio diametras yra siauras, todėl puikiai telpa į dyzelinių automobilių kuro užpylimo angą. Tuo tarpu dėl didesnio dyzelino pistoleto išleidimo angos diametro jį sunku įdėti į benzininių automobilių kuro užpylimo angą. Dyzelino antgalis tiesiog fiziškai netilps į daugumos šiuolaikinių benzininių variklių transporto priemonių (pagamintų po 1990 m.) degalų bako angą.

Nors netyčinis netinkamos variklio alyvos panaudojimas transporto priemonei paprastai yra nereikšmingas dalykas, bet netinkamo kuro įpylimas į transporto priemonę gali būti katastrofiškas.

6 dažniausi padariniai benziną sumaišius su dyzelinu

Pakankamai anksti pastebėję šią problemą, galite išvengti rimtos žalos savo automobiliui. Bet jei ir toliau vairuojate transporto priemonę su netinkamais degalais, galite patirti toliau išvardytas problemas.

Pateikiame šešis dažniausius padarinius, kuriuos pajausite, jei į transporto priemonę su dyzeliniu varikliu įpilsite benzino.

#1 – nėra degimo

Dyzelinis variklis nėra skirtas degalams uždegti. O benzinas sukurtas taip, kad jis būtų uždegtas (tam naudojama žvakė). Todėl benzinui patekus į dyzelinį variklį nebus jokio degimo.

Jei atsitiktinai įvyksta degimas, nes dyzelinas sumaišomas su dujomis, tai per daug apsunkins variklio darbą.

#2 – nėra sutepimo

Daugelis žmonių pamiršta, kad dyzelinis kuras iš esmės yra tas pats, kas alyva, nes jis sutepa dyzelinio variklio komponentus. O benzinas nėra skirtas šiems komponentams tepti – jie tiesiog bus  užteršti. Dėl to, kai metaliniai komponentai trinsis vienas į kitą, atsiras ilgalaikių pažeidimų.

#3 – kuro sistemos pažeidimai

Benzinas tikrai turės neigiamos įtakos dyzelinio kuro purkštukams, kuro siurbliui ir kuro filtrui. Tai sudaro visą jūsų transporto priemonės degalų sistemą. Netinkamai veikiant šiems komponentams, turėsite visiškai pakeisti visa degalų sistemą.

# 4 – smūgio bangos žala

Dyzelinio variklio viduje yra daugybė slankiojančių dalių ir komponentų, tokių kaip stūmokliai, kaiščiai ir pan. Jei įvyksta neįprastas, nevaldomas detonavimas (sprogimas), tai jo sukeltos smūgio bangos gali sugadinti arba sunaikinti minėtus variklio komponentus. Benzinas tikrai gali sukelti stiprią detonaciją, kurios dyzelinio variklio komponentai negali suvaldyti.

#5 – variklio gedimas

Jei problema bus užfiksuota pakankamai greitai, variklio gedimų galima išvengti. Kuo ilgiau bandysite važiuoti su benzinu dyzeliniame variklyje, tuo didesnė tikimybė, kad jūsų variklis bus nepataisomai sugadintas. Pakeisti automobilio variklį yra labai brangi paslauga.

# 6 – juodi dūmai

Kadangi minimali temperatūra, reikalinga dyzelinui, yra 52 ° C, o benzinui –43 ° C, tai benzinui bus daug sunkiau užsidegti dyzeliniame variklyje. Tai reiškia transporto priemonėje liks daug nesudegusių degalų, kurie sklis juodų dūmų, išeinančių kartu su išmetamosiomis dujomis, pavidalu. Dūmai ne tik nekelia žavesio ir skleidžia nemalonų kvapą, bet ir užkemša degalų sistemos dalis bei jutiklius.

Ką daryti ir ko nedaryti tokiais atvejais?

Jei suprantate, kad į transporto priemonę su dyzeliniu varikliu įpylėte netinkamus degalus, nepanikuokite. Norėdami išgelbėti savo transporto priemonę nuo realios žalos, galite padaryti keletą dalykų. Toliau pateikiamos penkios rekomendacijos, kurių turėtumėte laikytis atsidūrę tokioje situacijoje.

  1. NEBANDYKITE užvesti variklio. Palikite transporto priemonę ten, kur ji yra.
  2. NEBANDYKITE įjungti automobilio degimo. Bet koks bandymas pasukti automobilio raktelį įjungs kuro siurblį ir purkštukus.
  3. Jei jau spėjote užvesti automobilį ir pradėjote važiuoti, supratę savo klaidą, nedelsdami patraukite automobilį į kelio pusę ar automobilių stovėjimo aikštelę ir užsisakykite vilkiko nuomos paslaugą.
  4. Prašykite, kad atvažiuotų vilkikas ir nutemptų transporto priemonę. Leiskite jiems nuvežti jūsų transporto priemonę į patikimą automobilių servisą.
  5. Pasirūpinkite, kad transporto priemonės kuro bakas būtų visiškai ištuštintas ir išvalyta kuro sistemą. Kol transporto priemonė nebus užvesta, benzinas nepateks į kitas sistemas ir neturės sąlyčio su jokiu vidiniu automobilio elementu.

Naudingi patarimai

Comments are disabled.