Kaip Sumažinti Dyzelinio Automobilio Dūmingumą?


Šiais laikais automobilio dūmingumui ir jo mažinimui yra skiriama daug dėmesio. Tai yra labai svarbus aspektas tiek norint praeiti automobilio techninę apžiūrą, tiek atsižvelgiant į oro taršą. Automobilio išmetamųjų teršalų mažinimas yra naudingas gamtai, be to švaresnis automobilis pagerina jo našumą ir sumažina degalų sąnaudas. To pasekoje automobilio eksploatacija tampa pigesnė. Jei jums automobilio atnaujinimas yra brangus sprendimas, tada turite žinoti, kad yra dalykų, kurie gali padėti sumažinti automobilio išmetamų teršalų kiekį. Taigi, pateikiame paprastus ir daug išlaidų nereikalaujančius CO2 emisijos mažinimo metodus.

Reguliariai keiskite oro filtrą:

Kai oro filtras užsikimšęs arba nešvarus, oro srautas į variklį sumažėja. Tai gali sukelti daugybę variklio problemų. Jei variklis negali kvėpuoti, tada pradeda kauptis nuosėdos, sukeldamos priešlaikinį detalių nusidėvėjimą. Nusistatykite optimalų filtro keitimo laiką ir jam atėjus pakeiskite seną filtrą nauju.

Naudokite specialų kuro priedą:

Priedas dyzelinių variklių dūmingumui mažinti gali padėti sumažinti senų automobilių CO2 emisiją. Senstant automobiliui variklyje gali susikaupti kenksmingų nuosėdų, todėl sumažėja jo efektyvumas ir padidėja išmetamųjų teršalų kiekis. Tokiu atveju į degalų sistemą reikia įpilti specialios valymo priemonės, kuri padeda pašalinti nuosėdas ir sumažinti CO2 emisiją. Jei naudojate aukščiausios kokybės degalus, turite žinoti, kad juose jau yra šių priedų. Norint išlaikyti optimalų variklio efektyvumą ir mažą išmetamųjų teršalų kiekį, tada šį priedą reikia naudoti kas tris mėnesius. Jei turite naują automobilį su dyzeliniu varikliu, tada greičiausiai šalia kuro bako turėsite papildomą rezervuarą “AdBlue”. “AdBlue” – tai yra kuro priedas, kuris suskaido variklyje esančias kenksmingas chemines medžiagas, kad dujos iš išmetimo vamzdžio būtų švaresnės.

Naudokite kokybiškesnį kurą:

Pigesnių degalų sudėtyje greičiausiai nebus reikalingų priedų, kurie pašalina susikaupusių suodžių ir kitų nešvarumų sankaupas. Tai yra pagrindinis aukščiausios kokybės degalų privalumas, efektyviai valantis automobilio variklį ir mažinantis dyzelinių automobilių CO2 emisiją. Aukščiausios kokybės degalų naudojimas yra vienas iš pagrindinių būdų, padedantis sumažinti išmetamųjų teršalų kiekį. Tokie dagalai, pažymėti pvz., „premium“, „super“ arba „ultimate“, sudėtyje turi aktyvių valymo priemonių, kurios pašalina nešvarumus nuo variklio, o tai turėtų pagerinti degalų efektyvumą ir sumažinti išmetamųjų teršalų kiekį. Kai kurie vairuotojai netgi gali pastebėti padidėjusį variklio našumą. Rezultatai skiriasi priklausomai nuo transporto priemonės markės, modelio ir amžiaus, automobilio vairavimo būdo ir kelionės tipo.

Pakeiskite vairavimo stilių:

Nedideli vairavimo stiliaus pakeitimai gali turėti didelės įtakos CO2 emisijai. Jei perjungsite pavaras anksčiau, neviršysite sūkių diapazono, stabdysite ir lėtėsite tolygiai, tada išlaikysite variklio efektyvumą. Be to, tokiu būdu sumažinsite ir išmetamų teršalų kiekį.

Reguliariai keiskite alyvą:

Variklio alyva yra jūsų automobilio gyvybės šaltinis. Tai yra skystis, kuris sutepa, valo, vėsina ir apsaugo nuo nusidėvėjimo. Jį reikia reguliariai keisti, kad jūsų automobilis veiktų optimaliai. Geriausia reguliariai tikrinti variklio alyvos lygį tarp techninės priežiūros intervalų ir papildyti pagal gamintojo nurodymus. Be to, reikia įsitikinti, kad naudojate tinkamos klasės alyvą, tinkančią būtent jūsų automobiliui. Palaikydami reikiamą alyvos kiekį transporto priemonėje užtikrinsite, kad transporto priemonė būtų tinkama tiek išmetamų teršalų, tiek efektyvumo požiūriu.

Reguliariai patikrinkite padangų slėgį:

Mažas automobilio padangų slėgis didina ne tik degalų sąnaudas, bet ir CO2 emisiją. Nepakankamai pripūstos padangos automobilio ekonomiškumą sumažina maždaug 20 procentų. Be to, tai gali padidinti automobilio CO2 emisiją. Patikrinkite padangų slėgį pagal gamintojo rekomendacijas arba bent kartą per mėnesį. Taip pat galite apsvarstyti galimybę pasirinkti mažo pasipriešinimo padangas, nes tai gali padėti sumažinti kuro sąnaudas ir išmetamų teršalų kiekį. Rekomenduojama patikrinti visų padangų slėgį bent kartą per mėnesį ir prieš kiekvieną tolimesnę kelionę. Be to, reikia atsižvelgti, kokio slėgio padangose reikia vežant daugiau keleivių ir bagažo.

Išlaikykite savo transporto priemonės aerodinaminį efektyvumą:

Jei ant jūsų transporto priemonės yra sumontuotas dviračių laikiklis arba stogo dėžė, tai sukelia didesnį pasipriešinimą. To pasekoje padidės transporto priemonės išmetamųjų teršalų kiekis. Reikia apsvarstyti galimybę nuimti šiuos elementus, kai jų nenaudojate.

Sumontuokite SCR sistemą:

Tai yra selektyvioji katalizinė redukcija, reiškianti pažangią aktyviųjų išmetamųjų teršalų kontrolės technologinę sistemą. Ši sistema paverčia išmetamąsias dujas į vandens garus. Ji gali veikti tik kartu su dyzelino kietųjų dalelių filtru (DPF) ir „AdBlue“ technologija. Ši sistema siūlo aplinkai nežalingą išmetamųjų dujų recirkuliacijos sprendimą ir CO2 emisijos sumažinimą.

Sumontuokite DPF sistemą:

DPF – tai yra dyzelino kietųjų dalelių filtras, surenkantis suodžius iš išmetamųjų dujų. Tokiu būdu padedantis sumažinti dyzelinių automobilių išmetamų teršalų kiekį. Tokią sistemą galite sumontuoti tik automobiliams, pagamintiems iki 2011 metų. Visuose ES dyzeliniuose automobiliuose, pagamintuose po 2011 metų, jau yra įdiegta DPF sistema.

Venkite naudoti oro kondicionavimo sistemą:

Naudojant oro kondicionierių variklis dirba sunkiau, todėl padidėja transporto priemonės išmetamųjų teršalų kiekis. Rekomenduojama išjungti oro kondicionierių likus keliems kilometrams iki kelionės tikslo, nes sistema dar leidžia vėsiam orui toliau cirkuliuoti per ventiliatorius. Gali būti ekonomiškiau naudoti transporto priemonės klimato kontrolės sistemą nei keliauti su nuleistais langais. Nuleisti langai sukelia transporto priemonės pasipriešinimą, o tai didina degalų sąnaudas ir išmetamųjų teršalų kiekį.

Nepraleiskite informacijos apie techninę priežiūrą:

Tai reiškia, kad turite atlikti ne tik privalomą techninę apžiūrą, bet ir reguliarią automobilio patikrą. Tarp privalomų techninių apžiūrų automobilis nuvažiuoja daug kilometrų, todėl padidėja problemų tikimybė. Reikia reguliariai tikrinti svarbius automobilio veikimo komponentus, pvz., alyva, stabdžių skysčio lygis ir padangų slėgis. Tokiu būdu galite užtikrinti, kad jūsų automobilis bus geros būklės ir bus maža CO2 emisija. Taip pat turite stebėti savo automobilio prietaisų skydelį, ar nėra jokių įspėjamųjų lempučių, kurios rodo automobilio gedimus ir nedelsiant juos pašalinti.

Naudingi patarimai

Comments are disabled.