Priežastys, Kodėl Sunkiai Kuriasi Dyzelis


Dyzelinis automobilis sunkiai kuriasi, kai oro temperatūra atšąla, tačiau tai nėra vienintelė priežastis. Dyzelinis automobilis sunkiai kurtis gali ir dėl daugelio kitų priežasčių, pvz., pakaitinimo žvakių gedimo, blogo starterio, sugedusių purkštukų ir daugelio kitų.

Priežastys, kodėl dyzelis sunkiai kuriasi:

Sugedusi pakaitinimo žvakių sistema – viena dažniausiai pasitaikančių sunkaus dyzelinio automobilio užkūrimo priežasčių. Dauguma automobilių turi pakaitinimo žvakes, kurios padeda užvesti automobilį, kai jo variklis yra šaltas. Laikmatis ir relė maitina šias pakaitinimo žvakes, jie taip pat nukreipia įtampą į kištukus. Pasibaigus laikmačiui, įtampa turi būti išjungta, nes kitu atveju, į pakaitinimo žvakes bus nuolat tiekiama įtampa, todėl pakaitinimo žvakės išdegs. Esant šaltesniam orui, dėl šios problemos, dyzelinis variklis sunkiai užsiveda, o visai nukritus temperatūrai automobilis gali iš vis neužsivesti. Jei jūsų automobilyje yra perdegusios pakaitinimo žvakės, dyzelinį variklį bus sunkiau užvesti. Jei dyzelinis variklis sunkiai užvedamas, pakaitinimo žvakių moduliui gali nepavykti įjungti pakaitinimo žvakių. Tai ypač aktualu, jei oras šaltas.

Nepilnai pakrautas akumuliatorius – tai dar viena dažnai pasitaikanti priežastis, kodėl automobilis sunkiai užsiveda. Tai gali atsitikti dėl neapdairumo, pvz., kai paliekate įjungtą vidaus ar žibintų apšvietimą, garso sistemą arba kitą elektros sistemos dalį. Taip pat tai atsitinka, kai nepilnai įkraunate akumuliatorių arba tada, kai akumuliatorius yra jau senas ir negali būti pakrautas pilnai. Tokiu atveju jo išsikrovimą dar paskatinti gali šalti orai arba per trumpi važiavimo atstumai, kurie neleidžia akumuliatoriui pakankamai pasikrauti.

Kuro siurblio gedimai – taip pat viena iš galimų priežasčių, kai automobilis sunkiai užsikuria. Kuro siurblio pagrindinė funkcija yra paduoti reikiamą kuro kiekį į variklį. Todėl jei kuro siurblys veikia netinkamai, tada reikiamas kuro kiekis nebus paduotas į kuro sistemą ir automobilis sunkiai kursis ir neužsives. Jei norėdami užkurti automobilį, girdite, kad starteris sukasi, tačiau automobilis nesikuria, tada viena iš priežasčių gali būti kuro siurblio gedimas. Problemos su kuro purkštukais taip pat gali įtakoti problemas, susijusias su automobilio užvedimu. Kuro purkštukai, kaip ir siurblys, atlieka degalų padavimo į kuro sistemą funkciją. Jei kuro purkštukai turi pažeidimų ar yra užsikimšę, tokiu atveju jie negali paduoti reikiamo kiekio degalų ir automobilis sunkiai kuriasi.

Kuro tiekimo problema – labai dažna problema, kuri įtakoją sunkų automobilio užvedimą. Jūsų automobilis sunkiai užsiveda, jei degaluose bus oro. Jei degaluose yra oro, variklis užges jį užvedus, tokiu atveju bus sunku vėl užvesti automobilį. Užsikimšęs kuro filtras – taip pat itin dažna problema, dėl kurios sunkiai užsiveda automobilis. Specialistai rekomenduoja kuro filtrą keisti kas 20 – 30 tūkstančių kilometrų, tačiau šiuos skaičius gali įtakoti ir į automobilį pilamo kuro kokybė. Taigi, jei naudojate nekokybišką kurą, tokiu atveju kuro filtras užsikimš daug greičiau. Užsikimšęs kuro filtras gali lemti tai, kad automobilis sunkiai užsiveda. Kuro filtras užsikemša daug dažniau, kai oras atšąla, nes tada dyzelinas kristalizuojasi. Tokiu atveju, naudokite dyzeliną, kuris yra pritaikytas žemai temperatūrai.

Naudingi patarimai

Comments are disabled.